zabiegi wellness & SPA

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia to metoda lecznicza, gdzie wykorzystuje się aerozol czyli zawiesinę cząstek płynu lub cząstek stałych w środowisku gazowym. Polega ona na wprowadzaniu leków do układu oddechowego (górnych dróg oddechowych i drzewa oskrzelowego), dzięki zastosowaniu urządzeń wytwarzających aerozole lecznicze o różnym stopniu rozproszenia. Stosowanie leku w postaci aerozolu umożliwia jego dotarcie bezpośrednio do układu oddechowego - co jest szczególnie cenne, jeśli docelowym miejscem jego działania mają być tzw. drobne oskrzela.
zobacz więcej →

Bicze szkockie

Zabieg hydroterapeutyczny, wpływa stabilizująco na układ nerwowy, pobudza krążenie oraz przemianę materii.
zobacz więcej →

Diadynamik

DIADYNAMIK - to prądy modulowane, powstałe przez nałożenie na prąd galwaniczny prądu sinusoidalnego. Zabieg polega na zastosowaniu prądów małej częstotliwości, w postaci "prądów impulsowych". W zabiegu wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości: zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu, miejscowe przekrwienie tkanek, przyrost masy mięśniowej.
zobacz więcej →

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny likwiduje obrzęki, wysięki lub zmiany skórne wynikające z zaburzeń krążenia limfy.
zobacz więcej →

Galwanoborowina

Galwanoborowina jest to wzbogacenie okładu borowinowego z prądem stałym (galwanicznym). Okład borowinowy jest to zabieg, który polega na nałożeniu borowiny o temperaturze 38-42°C na osuszone ciało. Leczniczy mechanizm działania borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym oraz wpływie zawartych w niej związków chemicznych. Okłady borowinowe są szczególnie wskazane w leczeniu stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich. Przegrzewają tkankę, dzięki czemu rozkurczają mięśnie, w znacznym stopniu łagodzą a nawet uśmierzają ból. Wzbogacenie okładów borowinowych prądem galwanicznym nasila oddziaływanie przeciwzapalne składników zawartych w borowinie.
zobacz więcej →

Hydromasaż

Hydromasaż jest to masaż strumieniami wody wydobywającymi się z węża gumowego (2-4 atm) lub z kilkunastu dysz umieszczonych w ścianach wanny z wodą. Hydromasaż rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, powoduje równomierne przemieszczenie płynów ustrojowych, zwiększa krążenie oraz poprawia przemianę materii.
zobacz więcej →

Hydroterapia

Hydroterapia – jest to zabieg, który do celów leczniczych wykorzystuje wodę. Stosowana jest ona w różnych postaciach, różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem. W zabiegach wodnych działa na chorego czynnik termiczny, hydrostatyczny i mechaniczny.
zobacz więcej →

Inhalacje solankowe

Zadaniem inhalacji solankowych jest odpowiednie nawilżenie dróg oddechowych oraz zlikwidowanie tam zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego. Dodatkowo inhalacje prowadzą do rozrzedzenia wydzieliny śluzowej i rozszerzenia zwężonych dróg oddechowych...
zobacz więcej →

Kąpiel kwasowęglowa ( CO2 )

KĄPIEL KWASOWĘGLOWA - woda do kąpieli (CO2) uzyskiwana jest poprzez zmieszanie wody z bezwodnikiem kwasu węglowego w takiej ilości, aby woda kąpielowa osiągnęła temperaturę 32°-34°C. Zawarty w wodzie bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organiźmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych. W następstwie tego dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Kąpiel CO2 działa także uspokajająco i relaksująco. Stosowana w niewydolności krążenia, po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, w zwyrodnieniu mięśnia sercowego, w otyłości, w nerwicy.
zobacz więcej →

Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa rodzaj zabiegu balneologicznego polegający na kąpieli w wodzie do której wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem.Kąpiel wykonuje się na bazie wód leczniczych lub zwykłej wody gospodarczej o temperaturze 35-37°C. Zabieg trwa 10-20 minut i podczas kuracji uzdrowiskowej przeciętnie wykonywany jest 2-3 razy w tygodniu. Przeprowadza się go w wannach ze specjalnym rusztem na dnie, przez który wtłaczane jest powietrze o ciśnieniu 2-4 atmosfer.Zabieg ma działanie odprężające – daje wyraźną poprawę samopoczucia i zabezpiecza przed możliwością zaburzeń krążeniowych. Zalecany jest przy wszelkiego rodzaju nerwicach, ogólnym osłabieniu itp. Przeciwwskazania: ogólne i szczegółowe uwzględniające czynnik termiczny i hydrostatyczny. Przy zastosowaniu wody leczniczej dodatkowe działanie i przeciwwskazania jak dla danego rodzaju wody.,
zobacz więcej →