zabiegi operacyjne

Korekcja nosa

Korekcja nosa ma na celu poprawę wyglądu nosa. Najczęstsze problemy, z powodu których zgłaszają się pacjenci w tym zakresie dotyczą zbyt dużego lub małego rozmiaru (kiedy nos jest nieproporcjonalny względem pozostałych części twarzy) oraz niepożądanego kształtu (nosa z widocznym garbem, haczykowatego lub zadartego). Niekiedy dochodzą do tego problemy natury laryngologicznej jak np. skrzywiona przegroda nosowa, powodująca trudności z oddychaniem, niedotlenienie , będąca przyczyną chrapania, kłopotów z chronicznym niewyspaniem i utrudniająca codzienne funkcjonowanie.
zobacz więcej →

Korekcja uszu

Korekcja ucha to zabieg pozwalający na uzyskanie pożądanego wyglądu ucha. Operacja w zależności, od powodu z jakim zgłasza się pacjent może przebiegać w różny sposób - czasem będzie to tylko i wyłącznie skorygowanie kształtu, zmniejszenie odstających uszu czy zszycie naderwanych płatków, w innym wypadku wykonanie otworu usznego czy przyszycie sztucznego ucha. Deformacje i nieestetyczny wygląd uszu to najczęściej wady, które nie wpływają w żadnym stopniu na zdolność słyszenia, jednak są dla pacjentów źródłem kompleksów, stresów i problemów o podłożu psychologicznym. Niekiedy też zabieg plastyczny jest uzupełnieniem leczenie laryngologicznego.
zobacz więcej →

Lifting twarzy

Lifting twarzy ma na celu poprawę, wygładzenie i odmłodzenie skóry twarzy. Dzięki zabiegowi możliwe jest zniwelowanie zmarszczek, zmniejszenie bruzd, uzyskanie lepszego napięcia skóry na skroniach i policzkach, podniesienie opadających brwi i wygładzenie skóry czoła. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się na połączenie zabiegu face liftingu jednocześnie z liftingiem szyi czy plastyką powiek. Jest to zabieg przede wszystkim odmładzający, ale można dzięki niemu również w niewielkim stopniu skorygować rysy twarzy.
zobacz więcej →

Liposukcja - odsysanie tłuszczu

Liposukcja to operacja plastyczna, polegająca na najprościej rzecz ujmując odessaniu tłuszczu z określonych partii ciała np. ud, brzucha czy pośladków. Efektem zabiegu ma być mniejszy obwód w pasie czy w biodrach, wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki i szczupła figura. Należy jednak jasno powiedzieć, że liposukcja jest zabiegiem typowo estetycznym. W żadnym razie nie zalicza się jej do metod leczenia otyłości (w tym wypadku problem jest znacznie bardziej złożony). Liposukcja nie wpływa też na jędrność skóry. Osoby, którym zależy przede wszystkim na pozbyciu się cellulitu i uzyskaniu jędrnej, gładkiej skóry powinny wybrać inny zabieg.
zobacz więcej →

Plastyka narządów płciowych kobiet

Plastyka żeńskich narządów płciowych przestaje być powoli tematem tabu. Całkiem spora grupa kobiet decyduje się na ingerencję chirurgiczną w tym zakresie. Przeważają za tym względy zdrowotne, higieniczne, jak i psychiczne mające na celu wyzbycie się kompleksów czy poprawę jakości życia seksualnego. Plastyka żeńskich narządów płciowych ma za zadanie ulepszenie funkcjonalności narządów oraz poprawę ich wyglądu. Najczęstsze operacje z tego zakresu dotyczą między innymi plastyki pochwy, chirurgicznego leczenia nietrzymania moczu, ale też korekty warg sromowych, odtworzenia błony dziewiczej czy uwypuklenia punktu G.
zobacz więcej →

Plastyka narządów płciowych mężczyzn

Choć adresatami większości zabiegów chirurgii estetycznej są kobiety, to jednak dziedzina ta coraz bardziej otwiera się również na mężczyzn. Dotyczy to zarówno zabiegów z zakresu ogólnej chirurgii estetycznej jak np. plastyka podbródka, plastyka powiek, plastyka brzucha itp. jak i chirurgii męskich narządów płciowych. W tym ostatnim zakresie wymienimy między innymi takie zabiegi jak leczenie stulejki, obrzezanie, powiększanie czy wydłużanie penisa. Panowie część z tych zabiegów wybierają z powodów typowo zdrowotnych, higienicznych, religijnych czy światopoglądowych. Część zaś wynika z pobudek psychologicznych, ma na celu poprawić samoocenę i satysfakcję z życia seksualnego.
zobacz więcej →

Plastyka pośladków

Plastyka pośladków ma na celu wymodelowanie pośladków (uniesienie, uwypuklenie) i nadania im większej jędrności. Problemy z obwisłymi, płaskimi czy nieestetycznie wyglądającymi pośladkami mają często nawet osoby szczupłe i aktywnie fizycznie, ponieważ akurat ta część ciała jest wyjątkowo trudna do wymodelowania nawet za pomocą regularnych ćwiczeń. W niektórych przypadkach w celu uzyskania satysfakcjonującego wyglądu konieczne jest poddanie się operacji.
zobacz więcej →

Plastyka pośladków z wszczepami

Powiększanie pośladków jest stosunkowo nową i zdobywająca coraz większe uznanie metodą stosowaną w chirurgii plastyczno – estetycznej. Operacja ma na celu powiększenie i podniesienie pośladków. Wszczepienie implantów nie wiąże się z ryzykiem wchłonięcia przez organizm oraz gwarantuje trwały efekt. Ponadto implant może być usunięty, jeśli pacjent nie będzie zadowolony z wyglądu.
zobacz więcej →

Plastyka powiek

Plastyka powiek (blepharoplastyka) to zabieg, mający na celu poprawę wyglądu powiek oraz ogólnego kształtu oczu. Najpowszechniejsze defekty to przede wszystkim zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki czy opadające powieki, które nadają oczom smutny, zmęczony wygląd. Dzięki właściwie przeprowadzonej operacji zmarszczki zostaną zniwelowane, skóra bardziej napięta, a spojrzenie odzyska swą świeżość.
zobacz więcej →

Plastyka powłok brzucha

Plastyka brzucha (abdominoplastyka) to jeden z popularniejszych zabiegów chirurgii estetycznej. Polega na usunięciu skóry i tkanki tłuszczowej z centralnej i dolnej części brzucha. W uzasadnionych przypadkach chirurg usuwa i/lub modeluje jednocześnie określone mięśnie brzucha. Tego typu zabieg wybierają osoby, które zrzuciły sporo kilogramów i mają obwisłą skórę na brzuchu, borykają się z rozstępami lub też w przypadku których derma na brzuchu straciła jędrność i elastyczność. Operacja pozwala uzyskać pożądany kształt brzucha oraz poprawę wyglądu całej sylwetki.
zobacz więcej →