zabiegi bezoperacyjne

Bariatria - BIB System

Polega na wprowadzeniu do żołądka za pomocą endoskopu - specjalnego balonu, który następnie wypełniany jest roztworem soli fizjologicznej.
zobacz więcej →

Bio-Alcamid

Zabieg ma na celu korygowanie wszystkich niedoskonałości spowodowanych niedoborem tkanki w obrębie twarzy.
zobacz więcej →

Botoks

Botoks jak w zasadzie spora grupa „wynalazków” medycyny estetycznej wykorzystywano wcześniej nie w celu poprawy urody, ale do leczenia konkretnych schorzeń w neurologii czy okulistyce. Niewielkie ilości toksyny botulinowej stosowano przykładowo do usunięcia nadmiernego napięcia w przypadku osób po udarze czy z porażeniem mózgowym lub do leczenia zeza. To właśnie w tym drugim przypadku odkryto, że botoks nie tylko poprawia kondycję oka, ale również zmniejsza zmarszczki wokół niego. Tak w zasadzie rozpoczęła się kariera botoksu w świecie medycyny estetycznej. Na zachodzie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej cieszą się niesłabnącą popularnością od lat 80,a Polsce od schyłku ubiegłego wieku.
zobacz więcej →

Dermabrazja

Dermabrazja to zabieg oparty na mechanicznym ścieraniu naskórka i skóry właściwej w celu usunięcia blizn, zmarszczek i innych niedoskonałości i osiągnięcia efektu pięknej, zadbanej skóry o wyrównanym kolorycie.
zobacz więcej →

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa przez wiele osób jest traktowana jako swojego rodzaju nowość i utożsamiana jest przede wszystkim z medycyną estetyczną. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi mezoterapii igłowej były już stosowane w latach 50 ubiegłego wieku i początkowo miały zastosowanie przede wszystkim w leczeniu migren i żylaków kończyn dolnych. Z czasem doszło do tego leczenie schorzeń o podłożu dermatologicznym jak np. łysienie plackowate czy łuszczyca. Ostatnie dekady to zaś odkrycie korzyści mezoterapii igłowej w zabiegach rewitalizujących.
zobacz więcej →

Nieoperacyjne powiększanie piersi

Nieoperacyjne powiększanie piersi to alternatywa dla kobiet, które marzą o większym biuście, ale z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą poddać się operacji. Powiększenie rozmiaru biustu jest możliwe m.in. dzięki przeszczepieniu własnego tłuszczu czy zastosowaniu specjalnego żelu na bazie kwasu hialuronowego. Metody ta mają na celu powiększenie biustu, korektę kształtu, zniwelowanie asymetrii.
zobacz więcej →

Ozonowanie Krwi- autohemotransfuzja

Zabieg autohemotransfuzji pozaustrojowej polega na pobraniu ok. 200 ml krwi z żyły, naozonowaniu jej i natychmiastowym oddaniu do tej samej żyły.
zobacz więcej →

Wolumetria

Wolumetria to zabieg, który ma celu przede wszystkim poprawę owalu twarzy. Pozwala uporać się z objawami starzenia takimi jak wiotczenie skóry, opadające policzki czy inne niedoskonałości. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej wolumetrii można skutecznie wymodelować linię żuchwy, kości policzkowe, czoło oraz wypełnić te miejsca, w których doszło do naturalnego zaniku tkanki podskórnej. Celem wolumetrii jest uzupełnienie tylko tych miejsc, w których obserwujemy niedobory oraz nadanie twarzy optymalnych, naturalnych proporcji np. bez efektu sztucznie napompowanych policzków. Do wykonywania zabiegów wolumetrii wykorzystuje się między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt.
zobacz więcej →