Nieoperacyjne powiększanie piersi

Nieoperacyjne powiększanie piersi

Nieoperacyjne powiększanie piersi to alternatywa dla kobiet, które marzą o większym biuście, ale z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą poddać się operacji. Powiększenie rozmiaru biustu jest możliwe m.in. dzięki przeszczepieniu własnego tłuszczu czy zastosowaniu specjalnego żelu na bazie kwasu hialuronowego. Metody ta mają na celu powiększenie biustu, korektę kształtu, zniwelowanie asymetrii.

Czy nieoperacyjnie = całkowicie bezinwazyjne?

Należy jednak mieć na uwadze to, że nieoperacyjne oznacza to, że podczas zabiegu lekarz nie dokona poważnych cięć, nie będzie używał skalpela ani stosował narkozy. Tego typu zabiegi nie wykorzystują też implantów, nie pozostawiają blizn ani nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji. Niemniej jednak powiększanie biustu za pomocą tkanki tłuszczowej jest procesem nieco skomplikowanym, składającym się w pierwszej fazie z liposukcji, następnie preparacji pobranego materiału, a docelowo z iniekcji tłuszczu. Również zastosowanie iniekcji kwasu hialuronowego wymaga znieczulenia miejscowego oraz dużej wprawy lekarza przeprowadzającego.

Powiększanie piersi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Jedną z metod nieoperacyjnych jest powiększanie piersi przy użyciu żelu na bazie kwasu hialuronowego. Za pomocą tej metody można powiększyć biust oraz poprawić kształt i jędrność piersi. Musimy jednak pamiętać, że efekty nie są tak oszałamiające jak przy zastosowaniu implantów, ponieważ istnieją pewne ograniczenia, co do możliwej ilości wprowadzanej substancji. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Nie przekracza godziny. Po wprowadzaniu kwasu przeprowadza się specjalny masaż, który ma na celu wyeliminowanie nierówności. Przez najbliższy tydzień pacjentka powinna też nosić plastry modelujące, a następnie przez co najmniej miesiąc specjalny stanik sportowy, dobrze stabilizujący piersi. Po iniekcjach kwasu hialuronowego biust może być obolały i obrzęknięty. Jednak większość tych dolegliwości mija po kilku dniach. Powiększenie piersi tą metodą nie wyłącza pacjentki z życia zawodowego i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Jednak w pierwszym okresie po zabiegu przez około 2 tygodnie należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, wizyt w solarium , gorących kąpieli czy silnego uciskania piersi.

Ryzyko powstania reakcji alergicznych przy zastosowaniu tej metody jest naprawdę niewielkie, ponieważ kwas hialuronowy jest większości przypadków bardzo dobrze tolerowany. Musimy jednak pamiętać, że wykorzystanie tej techniki nie daje trwałych efektów (rezultat utrzymuje się około 1,5roku), ponieważ z czasem kwas hialuronowy się wchłania.

Powiększanie piersi przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjentki

Inną metodą nieoperacyjnego powiększania piersi jest zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjentki. W tym wypadku musimy jednak również zdawać sobie sprawę z tego, że efekty nie będą tak spektakularne jak przy użyciu implantów. Dzięki zastosowaniu transferu tłuszczu możliwe jest powiększenie piersi o jeden rozmiar.

Zabieg przebiega trzyetapowo:

- W pierwszym etapie pacjentkę poddaję się liposukcji. Odsysa się tłuszcz z miejsc, w których występuje on w nadmiarze - to jest z okolic bioder, ud czy pośladków. Przez niektórych lekarzy zabieg ten jest określany jako 2 w 1. Pozwala bowiem nie tylko usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic, ale również powiększyć i poprawić kształt biustu.

- W drugiej fazie pobrany tłuszcz jest specjalnie preparowany. Na tym etapie dochodzi do wyizolowania zdrowych, nieuszkodzonych komórek.

- Ostatecznie zebrany w strzykawki tłuszcz za pomocą specjalnej cieniutkiej igły tzw. kaniuli wprowadzany jest do piersi. Biust jest odpowiednio modelowany. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Choć pewne zmiany można zaobserwować tuż po zabiegu, to jednak na pełny efekt należy poczekać nawet kilka miesięcy, aż komórki tłuszczowe „zadomowią się” na swoich nowych pozycjach. W tym czasie należy stosować się zaleceń, co do noszone bielizny oraz pewnych zwyczajowych nawyków (należy unikać wysokich wahań temperatury np. przebywania w saunie czy kąpieli słonecznych).

Komentarze
    Brak komentarzy. Dodaj komentarz jako pierwszy