Biotatuaż

tatuaż biologiczny

Tatuaż czasowy jest dobrym wyjściem dla tych, którzy nie chcą nosić na ciele rysunku przez całe życie lub chcą co jakiś czas robić sobie w tym samym miejscu inny wzór.

Biotatuaż wykonuje się przez wprowadzenie naturalnych, nie uczulających barwników w drugą warstwę naskórka. Z upływem czasu biotatuaż blednie. Ważny jest wybór dobrego studia, może to zająć trochę czasu, ale warto jest go poświęcić, ponieważ przy wykonywaniu biotatuażu liczy się precyzja – zbyt głęboko wprowadzony barwnik nie zniknie z ciała. Istnieje wtedy możliwość zastąpienia biotatuażu tatuażem trwałym.

Przy dobrze wykonanym biotatuażu pigment wybarwia się równomiernie, więc tatuaż nie traci walorów estetycznych. Biotatuaż utrzymuje się przez dwa do pięciu lat. Wykonanie biotatuażu trwa stosunkowo krótko (do dwóch godzin), rysunek jest gotowy już po pierwszej wizycie w salonie.


Zabieg jest prawie bezbolesny, ale w przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból, lub w przypadku wykonywania tatuażu w miejscu bardziej bolesnym (na przykład okolicy pachwiny, brwi lub sutka), istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego.

Komentarze
  1. Fajna sprawa taki tatuaż, z tym że po roku do dwuch gdy bleknie to już nie fajnie wygląda.

  2. Dokładnie to jest ten mankament, że blednie.
    Ale polecam ten niż normalny tatuaż.