Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa przez wiele osób jest traktowana jako swojego rodzaju nowość i utożsamiana jest przede wszystkim z medycyną estetyczną. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi mezoterapii igłowej były już stosowane w latach 50 ubiegłego wieku i początkowo miały zastosowanie przede wszystkim w leczeniu migren i żylaków kończyn dolnych. Z czasem doszło do tego leczenie schorzeń o podłożu dermatologicznym jak np. łysienie plackowate czy łuszczyca. Ostatnie dekady to zaś odkrycie korzyści mezoterapii igłowej w zabiegach rewitalizujących.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda wykorzystywana przede wszystkim przez kosmetologów-specjalistów oraz lekarzy medycyny estetycznej do regeneracji i rewitalizacji skóry oraz powstrzymania procesów starzenia. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dużą ilość niewielkich, praktycznie bezbolesnych nakłuć. Powstałe w wyniku tych nakłuć mikrourazy prowadzą do odbudowy skóry właściwej i naskórka. Ponadto usprawnia się mikrokrążenie oraz procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Co więcej za pomocą cieniutkich igieł w głąb skóry wprowadzane są składniki aktywne, mające na celu odbudowę, wzmocnienie i poprawę elastyczności i gładkości skóry. Składniki te działają znacznie lepiej niż w przypadku tradycyjnego kosmetyku, ponieważ dzięki takiemu, a nie innemu sposobowi aplikacji, docierają do głębokich warstw skóry.

Korzyści wynikające z zabiegu

Podstawowe zalety mezoterapii igłowej to między innymi:

- lepsze odżywienie i dotlenienie komórek,

- poprawa gęstości i elastyczności skóry,

- spłycenie zmarszczek,

- wykorzystanie naturalnych procesów naprawczych skóry.

Możemy to zaobserwować w postaci wyraźnie odmłodzonej, gładkiej i jędrnej skóry.

Wskazania do zastosowania mezoterapii igłowej

Główne problemy z jakimi pacjenci poddają się zabiegom mezoterapii igłowej to:

- cellulit i rozstępy,

- zwiotczenie skóry,

- pierwsze oznaki starzenia, drobne zmarszczki,

- profilaktyka anti aging,

- rozpoczynanie się procesu łysienia.

Jak przebiega zabieg?

Doświadczeni lekarze i kosmetolodzy zazwyczaj wykonują zabieg za pomocą strzykawki wyposażonej w bardzo cieniutką igłę lub też innych wyposażonych w igły urządzeń typy pistolet pneumatyczny, roller czy dermapen.

Na etapie przygotowań do zabiegu lekarz dobiera właściwy dla danego pacjenta preparat, odpowiedni do potrzeb i właściwości konkretnej skóry. Na około tydzień przed zabiegiem można stosować zewnętrznie kremy z witaminą K, które wzmocnią i uszczelnią naczynia krwionośne. Nie należy też w okresie poprzedzającym zabieg (około 2 tygodnie) przyjmować kwasu acetylosalicylowego i innych środków obniżających krzepliwość krwi, a na dwa dni przed planowaną mezoterapią nie powinno się opalać.

W przypadku mezoterapii igłowej stosuje się naprawdę niewielkie nakłucia, w związku czym zabieg nie jest specjalnie bolesny. Jeśli jednak ktoś ma niską tolerancję bólu dla większego komfortu na około pół godzinny przed rozpoczęciem mezoterapii można zastosować krem znieczulający. Przed zastosowaniem iniekcji skóra musi być dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Lekarz dostosowuje głębokość nakłuć do miejsca, które jest poddawane jest zabiegowi, problemu pacjenta, rodzaju zastosowanego preparatu i efektu, jaki zamierzamy uzyskać. Ślady po nakłuciach objawiają się w postaci małych uwypukleń, mogą też pojawić się zasinienia i krwiaki, jeśli igła przebije naczynko. Objawy te ustępują po upływie 2-3 dni. Mezoterapia nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Już następnego dnia po zabiegu, można zastosować lekki, matujący makijaż.

Chcąc uzyskać spektakularne efekty należy poddać się serii zabiegów. W zależności od problemu danego pacjenta najczęściej stosuje się od 3 do 6, w około dwutygodniowych odstępach czasu.

Przeciwwskazania

Mimo tego, że zabieg ten jest małoinwazyjny i stosunkowo bezpieczny, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Mowa tu o takich przypadkach jak:

- ciąża,

- nieuregulowana cukrzyca,

- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,

- stany zapalne oraz infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze skóry,

- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

- uczulenie na składniki preparatu,

- skłonności do powstawania blizn i zwłóknień.

Komentarze
    Brak komentarzy. Dodaj komentarz jako pierwszy